Koroonaviiruse vastased meetmed

Koroonaviiruse vastased meetmed

Casa de Baile hoiab koroonaviiruse hirmudel kätt pulsil. Täna on Eestis koroonaviirus tuvastatud 17 inimesel (12.03 seisuga), mis tähendab 0,0013% elanikkonnast. Kuigi see number on väike, siis viiruse laialdamisema leviku piiramiseks on mõistlik tarvitusele võtta levikut piiravaid meetmeid.

Palume kõigil tantsusõpradel käituda kohusetundlikult enda ja teiste suhtes:

 • Pese käsi - pese oma käsi enne ja peale trenni. Korralik kätepesu kestab 20 sekundit. Varustasime wc-d ühekordsete paberrättidega, võid soovi korral ka oma rätiku kaasa võtta. 
 • Ära puuduta oma nägu - harjumustest on raske vabaneda, kuid proovige kätega oma nägu mitte puutuda. Just kontaktil näoga (silmad ja suu) on potentsiaalsetel viirustel kerge teie kehasse pääseda.
 • Peale reisimist riskipiirkondadesse ole 14 päeva kodus - kui oled riskipiirkonnas reisil käinud, siis hinda olukorda ja vähimagi kahtluse korral jää koju. Kirjuta meile info@tantsukeskus.ee, ning leiame sulle parima lahenduse kursusetasu edasikandmiseks. Riskipiirkondade jooksva nimekirja leiad siit.
 • Haigusnähtude ilmnemisel käi arstlikus kontrollis ja ära trenni tule - COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid.
 • Köhides ja aevastades kata nina ja suu käsivarrega - ära köhi oma tantsupartnerile näkku ega ka endale pihku, kuna sinu kätt puutuvad teised. Kasuta köhimisel piisknakkuste leviku tõkestamiseks oma pluusivarrukat. Koroonaviirus levib peamiselt piisknakkusena (köhimisel, aevastamisel) ja saastunud pindade kaudu. Õhu kaudu levikut ei ole seni tuvastatud. Seega haige inimesega samas trenniruumis viibimine ei nakata sind, kui ta sulle lähemal kui 1m näkku ei köhi. NB! Iga köhatus ei ole koroonaviirus.

Kuidas Casa de Baile viiruse leviku ohtu minimaliseerib:

 • Tualettruumides vahetasime välja käterätikud ning asendasime need ühekordsete paberrätikutega.
 • Oleme tellinud antiseptikuga kätepuhastusdosaatorid, et vähendada tualettruumide järjekordi kätepesuks. Kuna need on kõikjalt otsas, siis võtab nende kohale jõudmine veidi aega. Infoks, et tavaline seep ja vesi on käte puhastamisel koroonaviirusest sama efektiivne nagu antiseptik. Antiseptiku tihe kasutamine kuivendab nahka ja võib tekitada nahaärritust. 
 • Kuigi teile küpsised meeldivad, siis viiruseohu normaliseerumiseni me pakendamata toiduaineid ei paku. Paberisse keeratud komme ikka saate vahetevahel ;)
 • Desinfitseerime igapäevaselt horisontaalpindasid desinfitseeriva ainega, mis hävitab 99,9% viirustest, bakteritest ja seentest. Igapäevaselt desinfitseerime letti, kohvinurka, ukselinke ja tualettruumides kraane. Aknalauad ja muud kätega puudutatavad pinnad desinfitseerime 3x nädalas.
 • Võimaldame viirusekahtlusega inimestel trennidest puududa ning oma treeninguid edasi lükata tasutud raha kaotamata.
 • Võimaldame inimestel, kes ei soovi trennides paarilist vahetada, seda mitte teha. 
 • Trennide, pidude ja ürituste korraldamisel jälgime pidevalt riskitaset ning vajadusel tühistame riskantsed üritused. Kuna käesoleval nädavahetusel (13-15. märts) on Eestis seoses toimuma pidanud Peace and Love tantsufestivaliga palju väliskülalistest tantsijaid, siis otsustasime Casa de Baile 13.03 toimuma pidanud reedese harjutuspeo ära jätta, et mitte tekitada kõrgemat riskitaset. 

Casa de Baile hoiab oma õpilasi ning tegutseme selle nimel, et meie õpilased saaksid südamerahus edasi tantsida. Me ei saa tagada 100% viiruskindlat keskkonda, mida ei ole kuskil olemas, kuid me anname endast parima, et sind hoida! 

Kuigi tantsusaalis puutud kokku paljude inimestega, siis ei tähenda see automaatset viiruse leviku keskkonda, kui me ennast ja üksteist hoiame. Käitu hügieeniliselt ja vastutustundeliselt, siis on sul ka tantsupartnereid, kellega mõnusalt ja naeratuste saatel edasi tantsida.

12.03.2020