Mis on Salsa?

Salsa on populaarne paaristants, mida tantsitakse kõikjal maailmas. Sõna "salsa" tuleb hispaania keelest ning tähendab "kaste".
Tavaliselt on see teravamaitseline kaste, mida kasutatakse mitmetes Ladina-Ameerika toitudes.

Kuuekümnendate aastate lõpus ning seitsmekümnendate alguses, kasutati sõna "salsa" New Yorgis, et turustada muusikat, mis eelnevalt oli tuntud kui Afro-Kuuba muusika. Salsa pärinevat algselt Kuuba Son muusikast, millest neljakümnendate lõpus, viiekümnendate alguses arenes välja Mambo. Seetõttu võib Kuubat pidada Salsa sünnimaaks.

Siiski on ka paljud muud piirkonnad Salsa arengus olulist rolli mänginud, sealhulgas Puerto Rico, Kolumbia, Venetsueela, ja loomulikult ka New York. Jazz ja põhja-ameerika muusikastiilid on mõjutanud tugevalt Kuuba muusikat ja vastupidi. Muusikud nagu Tito Puente (Puerto Rico päritolu New Yorklane) ja Celia Cruz (Kuuba lauljatar) olid esimesed selle muusika populariseerijad.
Seega, kuigi salsa juured pärinevad Kuubalt, võlgneb salsa praegune vorm paljugi Puerto Ricole ja muudele mõjutustele.

Salsat tantsitakse korduva kaheksalöögilise rütmi järgi (kaks neljalöögilist takti, 4/4 taktimõõt). Salsa põhisammus tehakse tavaliselt kolm sammu iga nelja löögi kohta, neljas löök jäetakse vahele. See vahelejäetud löök märgitakse tihti päkalöögiga.

Tavaliselt koosneb salsa keerulistest löökriistade rütmidest ning on kiire: umbes 180 lööki minutis. Vahel aga on muusika ka aeglasem ja romantilisem.

""