Mis on Bachata?

Vaata millal toimub järgmine bachata algkursus ja registreeru proovitundi!

Bachata on muusikastiil ja tants, mis pärineb Dominikaani Vabariigi maapiirkondadest. Selle teemad on tavaliselt romantilised, eriti valdavad on kurvad lood murtud südametest.

Bachata kasvas välja - ja on endiselt lähedalt seotud - üle ladina-ameerikalisest romantilisest stiilist Bolerost. Aja jooksul on seda ka mõjutanud merengue - tempokas ja tantsuline muusika, mis samuti pärit Dominikaanist.

Juan Luis Guerra menulauluga "Bachata rosa" tuli ka rahvusvaheline menu. Bachata muusikalist külge on sellest perioodist alates enim mõjutanud kitarrist, arranþeerija ja produtsent Martires de León. 2004. aastast alates on maailmas mitmel pool edetabelitesse jõudnud Dominikaani päritolu kuid New Yorkis tegutseva ansambli Aventura menulood ("Obsesión", "Cuando Volverás" jt). See ansambel on toonud kunagise rahvamuusikaþanri rahvusvahelise popkultuuri areenile. Nende järgijad katsetavad bachata ühendamist kaasaegsete tantsumuusika stiilidega, hip-hopiga jms.

Bachata põhisamm koosneb lihtsatest sammudest, mis moodustavad edasi-tagasi või küljelt-küljele liikumise. Selle tantsu erilise karakteri toovad välja partnerite sensuaalsed puusade ja kehaliigutused.

Vaata, kuidas läks Casa de Baile Salsaseriaali osalejatel nende esimeses bachata tunnis.