Annetasime 777 eurot vähiravi fondile

Annetasime 777 eurot vähiravi fondile

Kogusime 23. detsembril Casa de Baile jõulu tantsupeol Vähiravifond "Kingitud Elu" toetuseks 777.- eurot. See on päris tore summa ja ka väga huvitav number.

Aitäh kõigile tantsijatele, kes aitasid purki täita!

See aasta on olnud suurepärane. Eelnevad kaks aastat koos oma piirangutega on tantsumaailma parasjagu raputanud, inimesi üksteisest eraldanud ja ühiskonnas palju stressi tekitanud. Aastal 2022 sai Casa de Baile aga taaskord tavapärases rütmis toimetada, inimesi ühendada, läbi tantsu rõõmu luua ja tuua. Ääretult hea meel on aasta viimastel päevadel koos meie toredate tantsijate abiga ka teisi ühiskonnale olulisi ettevõtmisi toetada!

Miks toetasime just vähiravi fondi?

Veel aasta tagasi oli Casa de Baile letis tihti üks äärmiselt tore ja soe inimene - Lauri Jürisoo. Kui teda parasjagu letis ei olnud, siis oli ta tantsupõrandal. Kui seal ka ei olnud, siis ilmselt käis korraks WC´s. Ta oli alati olemas ja jagas oma head huumorisoont kõigiga. Lauri võitles pikalt vähiga ning kahjuks sai see temast eelmise aasta detsembri lõpul võitu. Tema auks tahtis Casa de Baile anda omapoolse panuse Eesti vähihaigete abistamiseks ja raviks. 

Tantsisime rõõmsalt Lauri auks! Ta hoidis raudselt tantsupõrandal pilku peal ja muheles.

Kuna ka Lauri oli ajakirjanik, siis kõnetas meid justnimelt "Kingitud Elu" Vähiravifondi lugu. Sihtasutus Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu on eraalgatuslik. Nende missioon on aidata vähihaigeid, kelle ravimist ei pea riik piisavalt "kulutõhusaks". Fond toetab abivajajaid eelkõige rahaliselt, aidates inimestel soetada neile hädavajalikke kaasaegseid ravimeid, kinkides neile seeläbi lootust, võimaluse kauem elada või koguni täielikult terveneda. 

Fond sai alguse staažika ajakirjaniku Hille Tänavsuu haigusloost. 2006. aastal vähidiagnoosi saanud Hille võitles raske haigusega aastaid. Talle võimaldati mitmesugust Haigekassa poolt kompenseeritud ravi Eesti haiglates kuni 2013. aastani, mil riiklik meditsiinisüsteem oli sunnitud käed rüppe laskma: kõik Haigekassa poolt kompenseeritud ravivõimalused olid ammendunud. Ometi leidus veel üks ravim, mida ei olnud Eestis keegi veel kasutanud, kuid mis võis Hille haiguse kulgu pidurdada. Haigekassa seda tol hetkel ei kompenseerinud. Karbitäie ravimi eest tuli Hillel apteegis iga kuu välja käia üle 5000 euro. Naine seisis raske valiku ees: maksa või sure? Kuid ta ei andnud alla.

Ravim andis Hillele kokkuvõttes ühe lisa eluaasta. Sellest kujunes Tänavsuude pere jaoks väga väärtuslik koos veedetud aeg. Hille poeg Toivo Tänavsuu on öelnud, et vähihaigete jaoks on iga päev kui pidupäev, seetõttu oskavad nad ka aega palju paremini hinnata. Mõned kuud enne surma leidis Hille koos poja Toivoga, et Eestis on veel kümneid sarnases olukorras peresid, kus pereliige ei saa endale lubada ravi, mis on näidustatud ja tõenduspõhine ning mida on hädasti ja kiiresti tarvis. Nii sündiski idee luua fond nende inimeste toetamiseks. Fondi asutamisel tuli nõu ja jõuga appi PR-ettevõtja Janek Mäggi.

Lauri tantsis igal vabal hetkel

Lauri võitles vähiga aastaid: 2011-2021. See tuli tagasi 3 korda. Niikui pikad haiglaperioodid eripalatites lõppesid, oli Lauri tagasi tantsuplatsil. Ta ei lasknud mööda ühtki hetke, mis pakkus tantsuvõimalust. Ta nautis Casa de Bailet ja meie nautisime tema seltskonda. Tants tõi Lauri praegusesse hetke ning lasi tal unustada kõik muu ning nautida ja naerda. Õpime kõik nautima praegust hetke, olenemata sellest, mis eile toimus või homme tulemas. Praeguses hetkes on ju kõik hästi. Tants on suurepärane vahend hetkesse jõudmiseks.

2022. aasta viimased tantsud saame teha veel 31. detsembril Casa de Baile Aastavahetuse peol, et see tore aasta koos tantsupõrandal ära saata ning uus ja veelgi parem vastu võtta. Uuel aastal ära unusta tantsida uue hooga!

28.12.2022