Mis on Merengue?
Merengue on muusikastiil ja tants, mis pärinevad Dominikaani Vabariigist. Sõna merengue tähendab hispaania keeles suhkruga vahustatud munavalget.
Merengue sündis arvatavasti 1850. aastatel, see on lõbus ja tempokas muusika 2/4 taktimõõdus. Merengue muusikalisteks juurteks on peetud Haiiti méringuet, Kuuba upa habanerat, hispaania contradanzat ja decimat ning Aafrika päritolu plenat.
1930. aastatel riiki diktaatorina valitsenud Rafael Trujillo propageeris merenguet ja kuulutas selle koguni ametlikuks rahvustantsuks; merenguest sai Dominikaani n-ö esindusmuusika vastandina lihtrahva seas populaarsele kuid kõrgema seltskonna poolt tunnustamata bachatale.
21. sajandi algul on erinevad Ladina-Ameerika artistid ühendanud merenguet house'i ja hip-hopiga.
Merengue kui tants oli algselt tõsise iseloomuga, kuid on hiljem muutunud lõbusamaks ja sensuaalsemaks. Tempo on 120-160 lööki minuti. Põhisammudeks on lihtne kõrvale-juurde, kõrvale-juurde, igal löögil üks samm, jalad vetruvad põlvest, nii et tekkib mulje lonkamisest (paso de la empalizada), samas ülakeha on suhteliselt väheliikuv. Mõnede versioonide puhul kaasnevad Ladina-Ameerika tantsudele iseloomulikud puusaliigutused. Legendide kohaselt pärinevad merengue iseloomulikud sammud kas suhkrurooistandustes ahelates töötanud orjade astumisest trummilöökide taktis või võiduka lahingu lombaka kangelase iseloomuliku kõnnaku matkimisest võidu auks korraldatud rahvapeol.